نمایشگاه قرآن و غرفه ی جنگ نرم …

سلام خدمت همه ی عزیزان

امروز به اتفاق دوستانم برای بازدید نمایشگاه قرآن راهی مصلای تهران شدم.یکی از مهمترین دلایلی که من رو به اون سمت کشوند وجود غرفه ای به نام غرفه ی جنگ نرم بود.خیلی دوست داشتم ببینم این غرفه چه شکلیه هر چند کاملاً حدس می زدم چه شکلی باشه.توجهتون رو به برخی نکات جالب این غرفه جلب می کنم

شاهکاری در یک مجسمه:اسرائیل قلاده ی خود را به دست دارد !؟!؟

در اینجا بود که به زیرکی و عقل بسیار زیاد سازندگان این غرفه پی بردم.فهمیدم که حتی اسرائیل هم خودش رو یک سگ می دونه که قلاده اش دست خودشه ! ! ! به عکسهای بالا دقت کنید.اسرائیل قلاده ی اسرائیل رو به دست گرفته که خوب یه شاهکار بی نظیره و  تبریک بزرگی به ایده پردازان این مجسمه رو به همراه داره.

فارسی وان در نمایشگاه قرآن

امان از این فارسی 1از دیدن این هم تعجب نکردم.خوب معلومه که حکومتی که امپراطوری رسانه ای 31 سالش رو به یک شبکه ی یکساله واگذار کرده از یک مار زخم خورده هم بدتره و در هیچ کجا دست از سر اون بر نمی داره.در مورد مرداک هم باید بگم که طی مصاحبه ای که مدیریت این شبکه با رادیو فردا داشت اعلام کرد که دو تا کمپانی مالک شبکه فارسی وان هستند که یکی از آنها نیوز کورپوریشن هست و 12 درصد از سهام این شرکت متعلق به آقای مرداک است.یعنی به نوعی شریک غیر مستقیم در فارسی 1 نه مالک،موسس،گرداننده،برنامه ریز،کارگردان،تهیه کننده،بازیگر و …

البته واقعاً خوشحال می شم که روزی غولی مثل مرداک بخواد مستقیماً وارد فضای رسانه ای فارسی زبان بشه.

جایگاه مُد و همان نگاه عقب افتاده

مد و هزارتوی دینالبته انتظار می رفت که در جنگ نرم،نگاهی هم به سلایق جوانان انداخته شود که هزاران کیلومتر از پسند حکومتی فاصله گرفته اند.همانطور که در ادامه هم خواهید دید بیشترین تمرکز و نیروی این غرفه صرف تخریب اصلاحات و تمامی متعلقات آن شده بود.

اگرچه اگر از یک زاویه ی دیگر نگاه کنیم این نوع نگاه قهرآلود با جوانان در عصر ارتباطات که حکومتها هرگز نمی توانند محدودش کنند یک نعمت است.نعمتی که سبب می شود تعصبات و جهلی که ما را به سمت غلبه ی احساساتمان بر شعورمان در سال 57 پیش برد ریشه کن شود.برخورد جوان امروز با این نوع نگرشها کاملاً تامل برانگیز است و تعجب آورتر و البته خوشحال کننده تر درس نگرفتن حکومت از ثمرات این برخورد و نگاهش است.اگر شاه پرهزینه ترین برنامه های فرهنگی را در جامعه به اجرا در می آورد،محال بود جامعه ی مذهبی ایران در سال 57 را به جامعه ای که امروز شاهدش هستیم برساند.جمهوری اسلامی بهترین طراح برای پیشبرد جامعه به سمت سکولاریزم بود و هست.

هشت سال خیانت و هشت سال خدمت

خیانتاز این دست گفتارهای کیهانی در نمایشگاه فراوان بود.من تخصصی در زمینه ی انرژی هسته ای ندارم اما می خواهم یک مثال ساده بزنم،فردی را تصور کنید که 200 میلیون تومان پول دارد،اما به تمام نیازهای بنیادین خود پشت می کند و فقط برای کور کردن چشم اهل فامیل یک بنز می خرد.او نه سقفی دارد که زیر آن به زندگی ادامه دهد و نه حتی یک ریال برای سیر کردن شکم خود اما خوب یک بنز دارد!!! آیا این فرد از نظر شما مجنون و دیوانه نیست.عوامل امروزی حکومت هم دقیقاً به همین علت (در کنار هزاران دلیل دیگر) به چشم من مجمعی از  دیوانگان اند.

مهاجرانی و بی بند و باری و فساد و فحشا و …

مهاجرانی فاسدحضور مهاجرانی هم در این غرفه با توجه به جوسازی های اخیر صدا و سیما در مورد او کاملاً پیش بینی می شد.او که از موسسان سایت جنبش راه سبز (جرس) ،یکی از اصلی ترین سایتهای هماهنگ کننده و تحلیل گر جنبش، است؛ مدتها است که مورد غضب بیشتر حکومت قرار گرفته.

واژه ی بیشتر را از آن جهت به کار بردم که پیشتر و در زمان ریاست جمهوری محمد خاتمی نیز او را در مجلس به فرمایش آقای خامنه ای استیضاح کردند.دلایلش بسیار بود که از آن جمله می توان میدان دادن به مطبوعات یا به قول آقای خامنه ای پایگاه های دشمن را نام برد.

مهاجرانی در طول مدتی که در ارشاد کار می کرد فضای کاری آن وزارتخانه را کاملاً دگرگون کرد،کتابهایی بعد از 20 سال در جمهوری اسلامی اجازه ی چاپ یافتند و محصولات فرهنگی هنری بسیاری روانه ی جامعه شد که مورد پسند حکومت نبود .در این کارزار حکومت هم بیشترین تلاش خود را برای مقابله با او و جریان همفکرش به کار برد.از برخوردهای فیزیکی تا ترورهای پی در پی شخصیتی، تلاشی که تا به امروز ادامه دارد و اخیراً شدت بیشتری نیز گرفته است.

قحطی افترا: فرد مرموز

بهزاد نبویبهزاد نبوی یکی از دلیرترین زندانیان پس از انتخابات است.او را چریک پیر اصلاحات لقب داده اند.زندانهای دو رژیم را تجربه کرده و روحیه ی مبارزاتی بالایش حتی بعد از مدتها انفرادی و شکنجه قابل ستایش است. چون در سابقه اش کژراهه ای نیافتند و افترایی نتوانستند بر او ببندند از او با نام فرد مرموز نام اورده شد.البته مجریان این غرفه نمی توانستند خشم خود را از مردی که استشهاد نامه ی ضحاک را در دادگاه سراسر مکرشان زیرپا گذاشت و گفت که به میرحسین خیانت نمی کند مخفی کنند.ناچار باید اسمی هم از او می آمد.او همینک در عزتکده ی اوین است.

ذوب شدگان ولایت ، دشمنان ولایت

حامیان آمریکا

از حماقت حُمَقا قلمم گیر کرد … !

وقتی جند ا… جند الشیطان می شود و ریگی یکی از اعضای جنبش سبز!!!

ریگی ...من همیشه گروههایی مثل ریگی رو نفی کردم و می کنم چون معتقدم هدف هر چه قدر هم مقدس،به هیچ وجه توجیه گر وسیله نیست. توی این پست اما راجع به مطلب دیگه ای می خوام صحبت کنم. بعد از این که یکسال  وزارت اطلاعات تمامی توان خودش رو برای سرکوب سبزها گذاشت،برای فریب افکار عمومی با همکاری پاکستان یک شوی تمام عیار از دستگیری ریگی راه انداخت که آدم رو یاد فیلم های جیمز باند می انداخت.حکومت انقدر ابله بود که فکر می کرد همه چیز به سادگی فریب افکار عمومی با رسانه های سراسر دروغ خودشه اما بعد از این که غلط بودن این فرضیه اثبات شد و دوباره ناآرامی های زاهدان اوج گرفت،دوباره انتقادها به سمت وزارت اطلاعات و کم کاری هایش در تامین امنیت کشور رفت.

در این عرصه بهترین کار این بود که بگویی: من نبودم،دستم بود.و این کار به اینصورت انجام گرفت که ریگی هم به بزرگترین مشکل امنیتی حکومت یعنی جنبش سبز گره بخوره.این کار رو قبلاً دیده بودم که انجام بدهند اما با این جسارت و صراحت نه.این هم یکی دیگه از تارگی های این غرفه بود.

حضور برادران گمراه متالیکا در نمایشگاه قرآن


این مجسمه و عکسها از آخرین شاهکارهای غرفه ی جنگ نرم بود.واقعاً از دیدن برادران متالیکا در این غرفه شوکه شدم.در تصویر پایین آقایی رو می بینید که حبل الورید رو گرفته داره تارزان بازی می کنه و در پایین پای او برادران متالیکا مشغول به هنرنمایی هستند.من موندم این ها یعنی واقعاً اگه انگلیسی هم بلد نیستن ترجمه ی شعرهای متالیکا رو هم نخوندن.آخه همین وزارت ارشاد اوس محمود خودمون مجوز کتابی رو داده که توش تقریباً ترجمه ی تمامی اشعار متالیکا هست.این رو برای کدوم دسته از خرها ساختن؟! واقعاً خرهای فول آپشنی هستن این برادران عرزشی.به قول فرشید منافی تصوردونم با دیدن این مجسمه به اوجش رسید.فکر کن،قرائت قرآن توسط برادران دینی،حضرات آیات،متالیکا ! ! ! چی بگم به خدا از دست یک مشت الاغ

طناب بازی تارزان با حبل الوریدFacebook در اوج جنایت علیه نظام،حتی قبل از BBC

و صد البته شکست جنبش سبز

بله،تا این جا به اندازه ی کافی در شرح و وصف شاهکارهای عزیزان در این غرفه گفتم.در این آخر می خواستم بپرسم چون جنبش شکست خورده بود مقادیر خیلی خیلی ناچیزی در حد دو،سه میلیون نیروی ضد شورش برای مهارش تو روز 22 خرداد به خیابونها صف کشی کردند؟ اگه شکست نخورده بود لابد با تانک و F14 تو میادین ایران منتظرش بودن.

کلام آخر:برای که چنین می کنی؟

الآن تو ماه رمضان هستیم که به قول خود همین اساتید مذهبی حفظ حرمتش واجبه و از هر بچه دبستانی ای که بپرسی از مذمت دروغ در این ماه می گوید.سوال من از مسئولین این است: شاید افرادی را در ناکجاآباد ها پروراندید و از هرگونه ارتباطی با جهان خارج مصون کردید،شاید ذهن های زیادی را شستید و عقاید خود را در آن تزریق کردید،اما آیا خود هم از دروغ بودن خود با خبر نیستید؟ آیا خود هم از دستورات اولیه دین خود با خبر نیستید؟ در مورد ارزش اعتبار و آبروی مومن نخواندید که این چنین پرده دری کردید و می کنید؟ از خشم ما نمی ترسید از خشم خدای خود بترسید و توبه کنید.نمی دانم در آغوش ملت هنوز جایی برایتان مانده یا نه (که بعید می دانم مانده باشد) اما خدا آغوشش را هیچ گاه به روی بندگانش نمی بندد.در این روزهایی که خود از پذیرفته شدن توبه ها فراوان می گویید،بیایید از این همه دروغ توبه کنید.

واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می کنند

چون به خلوت می روند آن کار دیگر می کنند

مشکلی دارم ز دانشمنــد مجلس بازپــــرس

توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می کنند

گــــویـیـــــــا باور نمی دارنــد روز داوری

کاین همه قلب و دغل در کار داور می کنند

یا رب این نودولتان را با خر خودشان نشان

کاین همه ناز از غلام ترک و استر می کنند

Advertisements
این نوشته در فرهنگی, طنز ارسال شده و با , , , برچسب‌گذاری شده. این نوشته را نشانه‌گذاری کنید.

2 پاسخ برای نمایشگاه قرآن و غرفه ی جنگ نرم …

 1. عاشق ولایت :گفت

  سلام
  من هم می خوام نمایشگاه جنگ نرم راه بندازم و راه رو برای جوانان عزیز نشون بدم ، به خاطر امام خامنه ای که اینقدر سفارش میکنن . راستی دیوونگی اینه که از حق مسلم خودت بگذری و بخوای همیشه جیره خوار دیگران باشی . بله راه توبه همیشه برای تو بازه پس زود تر توبه کن . تا دیر نشده به آغوش ولایت برگرد. ولایت کسی ذوب نمی کنه این دوری از خدا و فرمان خدا و عشق به پول وثروت وشهرت و هوس که آدم رو ذوب می کنه .

  • دوست گرامی (به این علت دوست خطاب کردم که تو مکتب من ملاک تنها انسان بودن است و بس …)
   یه مقدار به دور و بر خودت نگاه کن.فیلمهای عاشورا رو دیدی که چه طور حرمت شکستن؟دیدی چه طور جوونای این مملکت رو تو ماه حرام و بدتر از اون تو عاشورا به خاک و خون کشیدن؟ دیدی چه طور حرمت شب قدر رو نگه داشتن؟ قشون کشی به خونه ی یه پیرمرد هفتاد ساله که تنها گناهش اعتراض به امام شما بود رو دیدی؟ رئیس جمهور محبوب امامتون رو دیدی که حرفای بنیانگذار هم رد کرد؟ دیدی چه طور با اطمینان و جسارت و پررویی تو روی دوربین دروغ می گه؟
   اگه هیچ کدوم از اینا رو هم ندیدی،یه سوال از خودت بپرس،وضعیت اسلام در صدر اسلام خیلی بیشتر از امروز شکننده بود و دشمن واقعی (نه دشمن فرضی) نهایت تلاشش رو برای ضربه زدن به اسلام به کار می گرفت،کجای سیره ی پیامبر و حضرت علی دیدی که فردی رو فقط به خاطر ابراز عقیده به زندان بندازن و کارهایی باهاش بکنن که تو زندانای بلاد استکبار (به قول شما) هم از انجامشون شرم دارن؟ کجای سیره ی ائمه دیدی که به خودشون مقام الوهیت بردن و نیاز خودشون از نقد رو نفی کنن؟ یعنی می خوای بگی امامتون از رسول خدا هم مقامش بالاتره که برا هر کاری مشورت می کرد و آماده شنیدن هر نقدی بود؟
   راه برگشت برای شما هم بازه،چرا که ملاک ترازوی امام شما نیست،ملاک ترازوی اون خدایی است که از بس به نامش کیسه ها دوختن،ستارالعیوبیش رو پس گرفت و چهره ی راستین ابلیسان آدم روی رو نشون داد.یه توصیه دارم برات: چون بسی ابلیس آدم روی هست پس به هر دستی نشاید داد دست
   چه راست گفت آن علی راستین که خون به ناحق ریخته،زوال حکومت را نزدیک می کند.5 سال و 10 سال و 15 سال تو حافظه تاریخ یه لحظه است.اگه دوست داشتی تاریخ رو بخون ببین فضای بعد از کودتای 28 مرداد 32 چه طوری بود، ببین بعد از سرکوب 42 حکومت پیش خودش چی فکر کرد،هممون می دونیم که نهایتاً 57 ای هم رسید.اندکی صبر،سحر نزدیک است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s